Bakım Onarım

 

Önleyici Bakım Hizmetleri

Santralınızın ihtiyacı olan tüm periyodik bakım hizmetleri alanında uzman ve sertifikalı personellerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Panel temizliği, görsel kontrol ve bakım: Tozlanma ve kirlenme sonucu azalan santral performansının arttırılması için periyodik panel temizliği yapılması ,panellerin termal kamera ile kontrolü, hotspot , snail trail, kılcal çatlaklar gibi gözle görülemeyen hataların tespit edilmesi sisteminizin performansını artırdığı gibi, kullanım ömrüne de önemli katkı sağlar.

İnverter Bakımı: İnverteler solar sistemlerin en kritik ekipmanlarından biridir. Bu nedenle inverter bakımları sistem performansını önemli ölçüde etkilemektedir. Inverter bakımı hizmeti, Inverterların optimum performans göstermeleri için uygun ortam koşullarının oluşturulması, aşırı sıcaktan korunmalarının sağlanması, gerekli durumlarda hava filtrelerinin değiştirilmesi, yazılımlarının güncellenmesi ve temizliklerinin yapılması büyük önem taşır.

Orta Gerilim Bakımları: Trafo fonksiyon testleri, yağ değişimi, kesici testleri gibi test ve bakım aktiviteleri; yüksek gerilim içeren ekipmanlara uygulandığı ve hayati risk taşıdığı için sadece ve sadece uzman ve yetkili personel tarafından koruyucu ekipman kullanılarak yapılmalıdır. Orta gerilim bakım ve onarım faaliyetleri sistemin kesintisiz çalışması için zaruridir. Ayrıca şebeke kaynaklı dalgalanmalar ve darbelerden sistemlerin korunması amacıyla röle ayarlarının kontrolü ve gerektiğinde yeniden yapılması önemlidir.

Mekanik Aksam Bakımları: Santralde bulunan tüm ekipmanın mekanik aksamlarının kontrol edilmesi, yağlamaların düzenli olarak yapılması , tork değeri gerektiren bağlantıların kontrolü gibi bakımlardır. Santralin bir bütün olarak uzun süre problemsiz ayakta kalması hedeflenir.

Kablo ve Diğer Panoların Bakımları: Kablo izolasyonlarının test edilmesi, termal gözlem ile panoların ısınma durumlarının kontrolü, panolardaki klemenslerin kontrolü gibi bakımlardır. İzolasyon sorunu yaşanması sonucu oluşan ciddi kayıpların önüne geçilmesi amaçlanır.

Santral Sahasının Bakımı: Santral sahasında büyüyebilecek bitkilerin bertaraf edilmesi , panellerin kirlenmesine ve gölgelemeye sebep olan kuş sürülerinin santral sahasından uzak tutulması, santral sahasınındrenajının kontrol edilmesi, yangın sistemlerinin ve tüplerinin bakımı, telçit kontrolü gibi hizmetlerdir. Bu hizmetler ile santral sahasının, maruz kaldığı olumsuz doğa koşullarından minimum etki ile çıkarak üretimini sürdürmesi sağlanır.

 

Düzenleyici Bakım Hizmetleri

  • Santralinizde bir arıza yaşanması durumunda alanında uzman ekiplerimizle en geç 24 saat içerisinde santralinize ulaşarak arıza tespitinizi gerçekleştiriyoruz.
  • Ekipman değişimi ve yedek parça gerektirmeyen durumlarda en geç 48 saat içerisinde arızanızı çözerek sisteminizi devreye alıyoruz.
  • Asunim Grubun uluslararası üretici ağı ve geniş stok envanteri ile ekipman değişimini mümkün olan en kısa sürede gerçekleştiriyoruz.
  • Arıza sonrası detaylı bakım raporlarını tarafınıza arıza çözümünden sonra sunuyoruz.
  • Santralde meydana gelen her arızadan sonra analizlerimizi yaparak önleyici bakım aktivitelerini santralinize özel olarak revize ediyoruz.
  • Ekipmanlarınızın arıza sebebiyle hasar görmesi veya üretim kaybı yaşamanız durumunda ilgili sigorta şirketine anında hasar bildirimi yapıyoruz.

Maxima, tüm bu bakımları sizin yerinize, ekipman üreticilerinin sunduğu talimatlara ve garanti kapsamının gerektirdiği şartlara göre yapar; sisteminizin sürekliliğini ve istikrarını sağlar,verimliliğini arttırır.