Görsel

Lisanssız elektrik üretim yapan GES santrallerinde kullanılmayan alanların kullanılarak DC güç artışı yapmak mümkündür. Uygun tasarım ve kalite gözetilerek yapılan  DC güç artışıyla santrallerin üretim miktarları önemli ölçüde artırılabilmektedir. TEDAŞ Genel Müdürlüğü güç artırım taleplerini kabul etmektedir. Örnek yazı aşağıda yer almaktadır.

Özellikle 2017 yılında kurulun bir çok GES santralinin arazi kısıtı olmamasına rağmen panel tedarik sorunu sebebiyle uygun DC/AC oranlarında kurulmadığı bu nedenle de sözleşme gücünü yılın bir çok ayında yakalayamadığı görülmektedir. Arazi kısıtı olmaması kaydıyla DC/AC kurulu güç oranının 1,2 seviyelerinde olması GES santralinden optimum verim alınabilmesi açısından çok önemlidir. Aşağıdaki grafikte yaz aylarında aynı AC bağlantı gücünde ancak DC güçleri farklı iki santralin günlük üretim karşılaştırması yer almaktadır. Piyasadaki bir çok inverter 1,4 oranına kadar DC güç artışına izin vermektedir. Bu nedenle yatırımcılar yalnızca konstrüksiyon , panel ve DC kablo maliyetleriyle güç artışını yaptırabilmektedir.

 

İşletmedeki GES lerde DC Kapasite Artışıyla Üretim Miktarını Arttırmak Mümkün

Maxima ücretsiz keşif hizmetleriyle sahanıza giderek sahanızın güç artışına uygun olup olmadığını tespit edip uygun tasarımı yaparak çok kısa sürecek proje onayıyla birlikte anahtar teslim repowering çözümleri sunuyor. Siz de santralinizin üretim miktarını doğru bir tasarım ve kaliteli işçilik hizmetiyle arttırarak gelirlerinizi arttırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İşletmedeki GES lerde DC Kapasite Artışıyla Üretim Miktarını Arttırmak Mümkün

 

 

Aralık 2, 2019
İşletmedeki GES lerde DC Kapasite Artışıyla Üretim Miktarını Arttırmak Mümkün

İşletmedeki GES’lerde DC Kapasite Artışıyla Üretim Miktarını Arttırmak Mümkün

Lisanssız elektrik üretim yapan GES santrallerinde kullanılmayan alanların kullanılarak DC güç artışı yapmak mümkündür. Uygun tasarım ve kalite gözetilerek yapılan  DC güç artışıyla santrallerin üretim miktarları […]
Kasım 19, 2019
Solarpower A.Ş Akhisar

EGE GES Projesinin İzleme ve Bakım Hizmetleri MAXIMA’dan

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yer alan güneş enerjisi santrallerinin izleme, bakım&onarım hizmetlerini başarıyla gerçekleştirmekte olan MAXIMA, referanslarına bir yenisini daha ekledi. MAXIMA, Manisa ilinde bulunan, 2017 yılında […]